Real rutinski do polufinala Kupa kralja [VIDEO]

Đirona – Real Madrid 1:3 (0:2) – prvi meč: 2:4
71′ Poro; 27′, 43′ Benzema, 76′ Ljorente

Fudbaleri Real Madrida plasirali su se u polufinale španskog Kupa kralja nakon što su večeras savladali Đironu u revanšu na ,,Montiliviju“ rezultatom 3:1.

Nakon goleade u prvom meču kada je bilo 4:2 na ,,Santjago Bernabeu“, pogoci su viđeni i u uzvratnoj utakmici u Kataloniji.

Igrao se 27. minut kada je Karim Benzema odigrao dupli pas sa Danijem Karvahalom, a potom levom, slabijom nogom uputio udarac u suprotan ugao gola koji je branio Gorka Iraizoz. U finišu prvog dela meča ponovo je Francuz bio strelac na odličan način, a ovog puta asistenciju je upisao odlični Vinisijus Žunior. Đirona je u ovom dvomeču pokazala da je veoma nezgodan protivnik postigavši tri pogotka prvaku Evrope.

,,Sevnula“ je kontra u 71. minutu, Aleks Pašon je proigrao Poroa, a ovaj ,,ćušnuo“ loptu iza leđa Kejlora Navasa za 2:1. Ipak, pobedu Reala i plasman u polufinale overio je vezista Markos Ljorente fantastičnim udarcem sa 20 metara.