Dejvis Kup: Lajović doneo prvi poen Srbiji u Taškentu

dušan lajović

Sandžar Fajzijev – Dušan Lajović 0:2 (6:7(4), 3:6)

Dejvis Kup reprezentacija Srbije povela je protiv Uzbekistana u kvalifikacijama za Svetsku grupu. Prvi poen našoj selekciji doneo je Dušan Lajović koji je pobedio Sandžara Fajzijeva nakon 91 minuta igre.

Uzbudljiv prvi set odigrali su Lajović i trenutno 593. teniser sveta. Već u prvom gemu srpski teniser je imao tri neiskorišćene brejk lopte, a revanširao mu se Uzbekistanac već u sledećem gemu u kojem nije iskoristio dve prilike za brejk.

Od tog trenutka igrači su konsolidovali servise, brejk lopti do kraja seta više nije bilo, pa je pobednik odlučen u taj-brejku. Lajović je poveo sa 3:1, Fajzijev je uspeo da izjednači na 4:4, ali je Srbin sa tri vezana poena osvojio taj-brejk i poveo sa 1:0 nakon 59 minuta igre.

U drugom setu Fajzijev je prvi došao do brejka, poveo sa 2:1, ali je Lajović sa četiri vezana gema slomio otpor rivala i mirno priveo meč kraju. U drugom singlu dana sastaju se Filip Krajinović i prvi reket uzbekistanskog tenisa, Denis Istomin.