Od gotovog umalo veresija: Real slavio u Istanbulu

Entoni Rendolf Real Madrid

Darušafaka – Real Madrid 82:86
(16:23, 22:30, 21:19, 23:14)

Košarkaši madridskog Reala zabeležili su 17. pobedu u Evroligi ove sezone, i čvrsto drže drugu poziciju na tabeli elitnog takmičenja.

Izabranici Pabla Lasa slavili su na gostovanju u Istanbulu protiv Darušafake.

Aktuelni šampion Evrope je kontrolisao igru u prvom poluvremenu i nakon prednosti od 15 poena pred nastavak susreta očekivalo se da će rutinski utakmici privesti kraju. Ipak, domaći su se serijom 7:0 početkom četvrtog kvartala približili, a potom uspeli da uhvate priljučak sa gostima iz Madrida i stignu na samo poen zaostatka dva minuta pre kraja, a Daglas je trojkom uspeo da izjednači rezultat38 sekundi pre kraja (82:82). Međutim, Real je izdržao nalet Darušafake, a Tavarez i Kampaco su bili sigurni sa linije slobodnih bacanja u samom finišu, što je bilo dovoljno za trijumf kraljevskog kluba.

Entoni Rendolf i Trej Tompkins su sa po 15 poena bili najefikasniji u pobedničkom sastavu, dok je Džejsi Kerol dodao 12 koševa.

U ekipi Darušafake, koja sada ima skor 3:18, istakli su se Toni Daglas sa 27 poena i Džeremi Evans sa 18 koševa i 12 uhvaćenih lopti.