Uzbudljivo u Španiji: Micov i Nanali vodili Armani do pobede

Gran Kanarija - Armani

Gran Kanarija – Armani 104:106
(28:27, 18:12, 21:29, 22:21, 15:17)

U poslednjoj utakmici 21. kola Evrolige, Armani je savladao u Španiji ekipu Gran Kanarije nakon produžetka, i nastavio borbu za plasman među osam najboljih nakon regularnog dela sezone u elitnom takmičenju.

Domaći su bili bolji takmac u prvih 20 minuta, ali je šampion Italije uspeo da da se vrati u egal i povede u poslednjoj četvrtini. Gran Kanarija nije dopustila gostima da se olako odlepe, pa je utakmica bila u egalu do samog finiša. Pri rezultatu 86:89, Markus Erikson je želeo da postigne trojku, lopta je prošla kroz obruč, a sudije su nakon konsultacija sa video tehnologijom donele odluku da je šut bio izvan magične linije, pa je susret otišao u produžetak.

U dodatnih pet minuta Armani, predvođen Džejmsom Nanalijem, se bolje snašao, stekao prednost od pet poena. Gran Kanarija se ponovo vratila u igru, a Vladimir Micov je ubacio važnu trojku. Španci su imali napad za pobedu, ali ovoga puta Erikson nije pogodio cilj.

Erikson je bio ubedljivo najbolji igrač u domaćem sastavu sa 28 poena. Klevin Hana i Kim Tili su dodali po 12.

Micov je bio najefikasniji u ekipi Milana sa 24 poena, Majk Džejms je ubacio 22, koliko i Nanali.

Armani je trenutno na devetoj poziciji sa 10 pobeda i 11 poraza, dok je Gran Kanarija 14. sa skorom 6:15.