Dejvis Kup: Uzbekistanci smanjili prednost Srbije

Dejvis kup reprezentacija Srbije

Fajzijev/Istomin – Milojević/Troicki 2:1 (2:6, 6:1, 6:3)

Dejvis Kup reprezentacija Uzbekistana smanjila je prednost Srbije u kvalifikacijama za finalni turnir Svetske grupe. Nikola Milojević i Viktor Troicki nisu uspeli da savladaju Fajzijeva i Istomina pa će učesnika finala u Madridu odlučiti singl mečevi.

A sve je počelo odlično za srpski dubl, Milojević i Troicki su od rezultata 2:2 osvojili četiri uzastopna gema i nakon 27 minuta osvojili prvi set.

Uzbekistanci su se konsolidovali u drugom setu, koji je trajao pola sata i nakon što su sva četiri puta oduzeli servis rivalima stigli su do izjednačenja u setovima.

Seriju brejkova iz drugog seta Fajzijev i Istomin su nastavili i u trećem, brzo su poveli sa 3:0 i prednost sačuvali do kraja meča.

Pobednika meča i učesnika finalnog turnira Dejvis Kupa u Madridu odlučiće singlovi, na teren će najpre Istomin i Lajović, a posle njih Fajzijev i Krajinović.