Parižani izgubili prvi put, remi u Nimu [VIDEO]

Lion - Pari Sen Žermen 2:1

Uzbudljiv derbi odigran je na bivšem “Žerlanu” u Lionu, gde su domaći “lavovi” srušili parisku gol mašinu.

Aktuelni, a i budući, šampion Francuske, Pari Sen Žermen, doživeo je prvi poraz u prvenstvu. Gubili su “sveci” ove sezone u Ligi šampiona od Liverpula i Liga kupu od Gengana, ali im je ovo prvi poraz u Ligi 1.

Sve je počelo idealno za PSŽ, Anhel Di Marija je postigao gol već u 7. minutu na asistenciju Drakslera. Ipak, najzapaženiji pojedinac u redovima gostiju, u prvih 45 minuta, bio je golman Alfonso Areola, koji je u nekoliko navrata odličnim intervencijama sprečavao “lavove” da dođu do izjednačenja. Šanse su imali Traore i Fekir po dva puta, kao i Musa Dembele, ali je čuvar mreže Parižana izlazio kao pobednik u tim situacijama. Ipak, ništa nije mogao da učini u 33. minutu kada je Dembele, na centrašut Lea Duboe, odlično skočio i glavom poravnao na 1:1. Tek na isteku prvog poluvremena gosti su stvorili šansu, a propustio ju je Julijan Draksler.

Već u 4. minutu nastavka Lion je načinio potpuni preokret. Tijago Silva je skrivio penal, koji je u gol pretvorio Nabil Fekir. U nastavku meča dominirali su Parižani, ali se sada istakao golman domaćih Entoni Lopes. Zaustavljao je udarce Drakslera, Mbapea i Danija Alveša. U samom finišu i domaći su mogli da uvećaju prednost i stignu do ubedljivije pobede, u dobroj prilici se našao Musa Dembele, ali se ponovo istakao Areola.

PSŽ ostaje ubedljivo na prvom mestu sa 56 bodova, deset više od drugoplasiranog Lila, uz dva meča manje odigrana. Lion je treći sa 43 boda.

Nim je poveo već u 2. minutu protiv Monpeljea. Izveden je korner posle koga je Loik Landre najviše skočio i glavom poslao loptu u mrežu gostiju. Gosti su do boda došli u 73. minutu, kada je Andi delor prelepim lob udarcem matirao istrčalog Bernardonija. Za gostujuću ekipu igrali su i srpski internacionalci. Petar Škuletić je u igru ušao u 58. minutu, dok je Mihajlo Ristić odigrao dva poslednja minuta.

Nim – Monpelje 1:1 (1:0)