Minimalac Olimpika bez svedoka [VIDEO]

Bubakar Kamara Olimpik

Marsej – Bordo 1:0 (1:0)
Kamara 42′

Fudbaleri Olimpika iz Marseja pobedili su tek drugi put u poslednjih 13 utakmica, računajući sva takmičenja. Oni su večeras u zaostaloj utakmici 18. kola Lige 1 pobedili Bordo, minimalnim rezultatom 1:0. Utakmica je igrana pred praznim tribinama Velodrom, pošto je domaćin kažnjen zbog prekida na utakmici protiv Lila.

Možda je ključni detalj meča bilo isključenje gostujućeg fudbalera Samjuela Kalua u 25. minutu. Nigerijac je pogiblejno startovao na sredini terena na jednog fudbalera Olimpika, pa je zaradio direktan crveni karton.

Brojčanu nadmoć, ali i bolju igru, domaćin je krunisao u 42. minutu. Izveden je korner, loptu je glavom zahvatio Žermen, ona je stigla do defanzivca Bubakara Kamare, kome nije bilo teško da je sa pet metara glavom pošalje u mrežu.

Bordo je jedinu pravu priliku imao u 56. minutu kada je Kamano doro šutirao i pogodio prečku. U 70. minutu u igru je ušao Nemnja Radonjić, umesto N’Žijea, a u poslednjim trenucima meča poništen je gol Olimpiku koji je postigao Bouna Sar, i to nakon gledanja snimka.

Marsej je sada na 7. mestu sa 34 boda, dok su Žirondinci 12. sa 28.