“Građani“ pobedom u Liverpulu pretekli Liverpul! [VIDEO]

Detalj sa utakmice Everton - Mančester Siti

Everton – Mančester Siti 0:2 (0:1)
Laport 45+2′, Žezus 90+7′

Everton i Mančester Siti odigrali su ranije utakmicu 27. kola Premijer lige, pošto će u terminu odigravanja te runde oni igrati finale EFL Kupa protiv Čelsija na Vembliju.

“Građani“ sigurno nisu nezadovoljni što su ranije morali na teren, pošto su se pobedom na Gudisonu vratili na čelo tabele, istina, zahvaljujući boljoj gol razlici i tome što Liverpul ima meč manje odigran.

Dve dobre prilike imali su gosti na startu utakmice. Prvu je propustio Laport, a kod druge je prečka spasila “karamele“. Gol je postignut u drugom minutu sudijske nadoknade u prvom poluvremenu. David Silva je izveo prekid, francuski internacionalac Laport je odlično skočio i poslao loptu pod prečku Pikforda.

Everton je pokušao nešto agresivnijom igrom u nastavku da stigne do poravnanja, ali nije uspeo da stvri nijednu zrelu priliku. Na drugoj strani Serhio Aguero je imao odličnu šansu u 58. minutu, ali nije uspeo da ubaci loptu u praznu mrežu. Kada se očekivao kraj utakmice, u 97. minutu, spretni Gabrijel Žezus je iskoristio nesporazum u odbrani domaćih i glavom poslao loptu u nebranjenu mrežu, za konačnih 2:0.

Siti se bodovno izjednačio s Liverpulom, obe ekipe imaju po 62 boda, ali tim iz Mančestera ima bolju gol razliku.Everton je ostao 9. sa 33 boda, koliko ima i Bornmut na 10. poziciji.