Nervozni Partizan se namučio protiv Mladosti iz Doboja [VIDEO]

Partizan – Mladost Doboj 2:0 (0:0)
75’ Rikardo (p), 85’ Marković

Partizan: 88 Vladimir Stojković, 73 Nemanja (R) Miletić, 15 Svetozar Marković, 6 Mark Valiente, 26 Nemanja (G) Miletić (od 51. Šehović), 27 Nebojša Kosović 8od 69. Georgijević), 16 Saša Zdjelar, 77 Goran Zakarić, 80 Filip Stevanović (od 59. Šćekić), 9 Nemanja Nikolić (od 40. Đerlek), 11 Rikardo Gomeš.

Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Mladosti iz Doboja rezultatom 2:0 u poslednjoj pripremnoj utakmici crno-belih u Beleku.

Da li su teške noge izabranika Zorana Mirkovića ili solidna igra protivnika ili već nešto treće uticali na Partizan da odigraju ispod nivoa protiv ekipe iz Doboja, veliko je pitanje. Iako je na drugoj strani bio znatno slabiji protivnik u odnosu na Šahtjor iz Donjecka ili Krilu Sovjetov, vicešampion Srbije se namučio da dođe do drugog trijumfa na zimskim pripremama u Antaliji.

Crno-beli nisu uspevali da stvaraju veliki broj prilika i u najvećem delu meča nisu bili opasni, uprkos inicijativi koju su imali tokom čitavog meča. U prvom poluvremenu, zbog dva žuta kartona isključen je Nemanja Nikolić, kojeg je, kako bi bilo ravnopravno, zamenio Armin Đerlek.

U nastavku se nije mnogo toga promenilo u igri ekipe Zorana Mirkovića, osim rezultata. Igrao se 75. minut kada je Goran Zakarić posle dodavanja Đerleka pao u šesnaestercu protivnika i iznudio jedanaesterac. Precizan je bio Rikardo Gomeš.

Ni Mladost se ne može pohvaliti velikim brojem prilika, ali su odigrali veoma čvrst meč. Konačan rezultat postavio je Svetozar Marković, deset minuta nakon vođstva svog tima.

Novo isključenje, peto na ovim pripremama (!) Partizan je doživeo u poslednjim trenucima susreta kada je dva žuta kartona zaradio Rikardo Gomeš. Crno-beli su na zimskim pripremama u Antaliji dobili više crvenih kartona nego što su postigli golova, što sigurno ne može da se svidi pristalicama kluba iz Humske.

Partizan je na zimskim pripremama ostvario dve pobede, dva poraza i jedan remi.