Remi Betisa i Valensije, Čerišev „poništio“ Hoakinov gol iz kornera [VIDEO]

Denis Čerišev

Betis – Valensija 2:2 (1:0)
Loren 45′, Hoakin 54′ – Čerišev 70′, Gameiro 90

Prva utakmica polufinala Kupa kralja između Betisa i Valensije završena je bez pobednika.

Ekipa iz Sevilje je u poslednjih dvadesetak minuta ispustila dva gola prednosti, pa će revanš na Mestaji biti neizvestan.

Betis je poveo u finišu prvog poluvremena, kada je Loren povratnu loptu glavom sproveo u mrežu „slepih miševa“. U 54. minutu bilo je 2:0 za domaćina, a strelac je bio Hoakin, direktno iz kornera. Istina, presudio je VAR, pošto je tek posle odgledanog snimka bilo jasno da je lopta celim obimom prešla gol liniju.

Valensija kao da je tek tada počela da igra, a u junaka je izrastao Denis Čerišev. Rus je u 70. minutu, posle asistencije Gameira smanjio zaostatak svog tima. U 89. minutu uzdrmao je prečku, a u drugom minutu sudijske nadoknade vremena asistirao je Gameriu za konačnih 2:2.

Revanš utakmica se igra 28. februara u Valensiji.