Čudo u Dortmundu, ubedljivi Berlinci, miroljubivo u Lajpcigu [VIDEO]

Dortmund - Hofenhajm 3:3

Još jedno uzbudljivo fudbalsko popodne u Nemačkoj je za nama.

Fantastičan meč, kakav samo Bundesliga može da priredi, gledali smo u Dortmundu. Lider prvenstva nije sačuvao tri gola prednosti na svom terenu, pa je na kraju morao da se zadovolji bodom protiv Hofenhajma.

Dominirali su “milioneri” u prvom poluvremenu, stekli su dva gola prednosti zahvaljujući sjajnom Sanču, koji je dao prvi, a omogućio Geceu da postigne drugi gol za domaćina. U nastavku je Gerero povisio na 3:0, pa se mislilo da je jedino neizvesno sa koliko golova razlike će pobediti Borusija. Tako nisu mislili gosti. Belfodil je u 75. minutu postigao prvi gol, a kada je Čeh Kaderabek u 83. nakon dobrog skoka smanjio na 3:2, nervoza se uvukla u redove lidera i izjednačenje je visilo u vazduhu. Ono se dogodilo u 87. minutu, slobodan udarac je izveo Gajger, odlično je skočio Belfodil i doneo bod Hofenhajmu, obradovavši i navijače Bajerna.

U drugom derbiju bilo je manje uzbuđenja, a golova nije bilo uopšte. U direktnom okršaju za četvrto mesto, Lajpcig i Ajntraht su igrali 0:0. Domaćin je imao mnogo više prilika, Sabicer je pogodio i stativu, ali je sve to mogao da kazni Mijat Gaćinović, koji je propustio odličnu šansu u 89. minutu. Svoih 90 minuta za goste igrali su Filip Kostić i Luka Jović, dok je Gaćinović ušao u igru u poslednjih pola sata.

Goleada je viđena i u Frajburgu. Volfsburg je tri puta vodio, ali su domaći uspevali da izjednače. Na kraju su postigli i gol za 4:3, ali je on poništen zbog ofsajda, bio je u toku 93. minut.

Neočekivano ubedljivo Herta je slavila u Menhengladbahu. Domaćin je imao perfektan niz na svom stadionu, na devet utakmica imao je isto toliko pobeda, ali svemu dođe kraj. Strelci za Berlince bili su Kalu, Duda i Zelke, a odlično je odigrao i Marko Grujić.

U duelu dve poslednjeplasirane ekipe u ligi, Hanover je pobedio Nirnberg i sačuvao, kakvu takvu, nadu u spas. Gosti su rano ostali sa desetoricom, što je domaćin iskoristio i golovima Nikolaja Milera osvojio vredne bodove.

Dortmund – Hofenhajm 3:3 (2:0)