Minimalac Parižana za srećan put na Old Traford, Kanga Aka srušio Strazbur [VIDEO]

Fudbaleri Pari Sen Žermena, PSŽ - Bordo 1:0

Danas su na programu bile samo tri utakmice 24. kola francuske Lige 1.

Parižani su, posle prvog poraza u prvenstvu, prošle nedelje u Lionu, večeras započeli novu pobedničku seriju, pošto su slavili protiv Bordoa na Parku Prinčeva 1:0. Nije to bila spektakularna partija ekipe Tomasa Tuhela, koju veću utorak očekuje gostovanje na Old Trafordu, gde im je Mančester Junajted rival u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.

U prvom poluvremenu domaći su imali dosta prilika, a jedini gol postigli su iz penala u 42. minutu. Strelac je bio Edinson Kavani. U nastavku su Žirondinci imali dve dobre prilike, preko Kamanoa, a PSŽ je moga da duplira prednost preko Mbapea, koji je u igru ušao tek u drugom poluvremenu.

Anže je ostvario važnu pobedu u Strazburu, gde je slavio sa 2:1. Junak trijumfa bio je mladi napadač Vilfrid Kanga Aka, koji je postigao oba gola za goste, a to su mu bili prvi golovi u sezoni. Strazbur je postigao počasni pogodak preko bosanskog internacionalca Sanjina Prcića u samom finišu. Trijumf je ostvario i Amijen koji je na domaćem terenu golom Konatea savladao Kaen.

Pari Sen Žermen – Bordo 1:0 (1:0)