Fudbaleri Bajerna, Bajern - Lajpcig 1:0

Bajern – Šalke 3:1 (2:1)
Bruma 12'(ag), Levandovski 27’, Gnabri 57’ – Kutuču 25’

U derbiju nemačke lige sastale su se dve najbolje ekipe iz prošle sezone, šampion Bajern i vicešampion Šalke.

Bavarce je obradovala vest iz Dortmunda gde je lider prosuo dva boda i igrao nerešeno sa Hofenhajmom. Zato su od starta napali goste iz Gelzenkirhena i do prednosti su došli već u 12. minutu. Levandovski se stuštio ka golu gostiju, Bruma je intervenisao ispred njega, ali nije imao sreće pa je zatresao sopstvenu mrežu.

Šalke je izjednačio u 25. minutu, bila je to dobra akcija, Mekini je proigrao Kutučua, a ovaj preciznim udarcem savladao Ulrajha. Ovo je bio drugi gol mladog fudbalera na drugoj uzastopnoj utakmici, pošto je zatresao i mrežu Fortune u Kupu. Ipak, Bajern je na odmor otišao sa prednošću, gosti su pogrešili na svojoj polovini, Rodrigez je izbacio Levandovskog, a Poljak pogodio mrežu za svoj 13. gol u prvenstvu.

Šalke je dobro odigrao u nastavku meča, imao je nekoliko prilika, a prosto je neverovatno kako nisu poravnali na 2:2 u 55. minutu. Prvo je Mekeni pogodio levu stativu, a posle kornera Bruma je glavom uzdrmao isti deo konstrukcije. Kazna je usledila dva minuta kasnije, Serž Gnabri je bio snalažljiv u petercu i nastavio sa golovima, za konačnih 3:1.

Bajern je sada drugi sa 45 bodova, pet manje od Dortmunda, dok je Šalke na 13. mestu sa 22.