Cedevita preživela, FMP ispustio pobedu

Cedevita - FMP

Cedevita – FMP 87:85
(19:26, 24:23, 27:22, 17:14)

Košarkaši FMP- a bili su na pragu iznenađenja protiv Cedevite u Zagrebu, ali su u finišu utakmice ispustili pet poena prednosti.

FMP je u drugom delu prve četvrtine sjajnom serijom 13:4 preuzeo kontrolu utakmice. Imali su gosti iz Železnika i dvocifrenu prednost u drugoj deonici, ali je Cedevita u finišu prvog poluvremena uspela da se malo približi.

FMP je igrao svoju igru i u nastavku. Iako je Cedevita zaigrala na nešto višem nivou u napadu, gosti su održavali prednost. Rit je sa dve vezane trojke odbio nalet domaćih. Šampion Hrvatske je uspeo da uhvati priključak u finišu treće deonice, ali FMP nije posustajao ni u poslednjem kvartalu. Preko Pota i Rebeca, srpski predstavnik je držao odstojanje. Na nešto manje od tri minuta pre kraja, gosti su vodili sa 85:80, ali su potom potpuno stali i dopustili Cedeviti da preokrene rezultat. Murić je ubacio odlučujuću trojku, Pot nije uspeo da uzvrati u poslednjim sekundama.
Džejkob Pulen je bio najefikasniji kod pobednika sa 21 poenom, Edo Murić je dodao 18, a Džastin Kobs 14.

Stefan Pot se istakao kod gostiju sa 23 poena, šest skokova i sedam asistencija. Duop Rit je ubacio 19, a Matic Rebec 18 koševa.

Cedevita je na drugoj poziciji sa 14 pobeda i pet poraza, FMP ima skor 8:11 i nalazi se na šestoj poziiji.