Kakav kraj karijere za fenomenalnu Lindzi Von: Odlazak u velikom stilu

Lindzi Von

Legendarna Lindzi Von odvezla je poslednju trku u svojoj profesionalnoj karijeri.

Najbolja skijašica vih vremena osvojila je bronzanu medalju u spustu na Svetskom prvenstvu u švedskom Oreu i postala prva skijašica koja je osvajala odličje na šest šampionata sveta.

Fantastična Amerikanka je postala i najstarija skijašica sa osvojenom medaljom na Svetskom prvenstvu, a ujedno je izjednačila rekord Kristel Kranc i Anemari Mozer-Prel sa 5 medalja u spustu na šampionatima sveta.

Von je sanjala zlato u Oreu i bila je u konkurenciji do samog kraja, ali je ove pokvarila sjajna Slovenka Ilka Štuhec, koja je odbranila titulu prvaka sveta ispred Švajcarkinje Korine Zuter kojoj je pripalo srebro.

Lindzi Von je u sjajnoj karijeri osvojila jedno zlato i dve bronze na Olimpijskim igrama, odnosno 2 zlata, 3 srebra i 3 bronze na šampionatima sveta. Pobeđivala je na 82 trke, a ukupno se 137 puta popela na pobedničko postolje.