Nica srušila Lion, veliki preokret u Nantu

Liga 1

Većina utakmica 24. kola francuske Lige 1 odigrana je u nedelju.

Derbi je igran na Azurnoj obali, a domaća NIca uzela je meru favorizovanom Lionu. Šansi je bilo na obe strane, mada su ih “lavovi“ imali više. Gostima je poništen i gol Fekira u prvom poluvremenu zbog ofsajda. Trenutak odluke bio je penal, koji je za Nicu dosuđen u 66. minutu, pošto je posle gledanja snimka sudija utvrdio da je neko od gostiju igrao rukom. Precizan sa bele tačke bio je Volter Remi, za tri boda domaćina.

“Kneževi“ su ostali neporaženi u Monpeljeu, što je najava boljih dana, ali mogu da žale za celim plenom. Želson Martins je doveo Monako u vođstvo u 14. minutu i to je bio aktuelan rezultat sve do 66. minuta kada je Labord izjednačio. Radamel Falkao, osam minuta pre kraja, ponovo dovodi goste do prednosti, ali je u 91. minutu Delor iz penala, sprečio njihov trijumf. Za domaći tim u poslednjih pola sata igrali su Mihajlo Ristić i Petar Škuletić.

Neverovatan preokret dogodio se u Nantu. “Kanarinci“ su vodili sa 2:0 nakon prvog poluvremena, golovima dvojice Afrikanaca, Kulibalija i Majeda, ali je Nim napravio veliki preokret u nastavku. Gosti su za 45 minuta postigli četiri gola i slavili zaslužen trijumf. Bez pobednika bilo je u Tuluzu, Rems je poveo preko Oudina, a izjednačio je u finišu Gradel.

Lil nastavlja sa uspesima, tim sa severa Francuske večeras je pobedio poslednjeplasirani Gengan u gostima, a oba gola pala su u drugom poluvremenu. Leao u 47. i Remi iz penala u sudijskoj nadoknadi, doneli su tri boda Lilu. Ubedljiv je bio Ren koji je sa 3:0 pobedio Sent Etjen. Senegalac Nijang je postigao prvi gol u 21. minutu, da bi u samom finišu utakmice Ben Arfa i Onou potvrdili trijumf.

Monpelje – Monako 2:2 (0:1)
Nant – Nim 2:4 (2:0)
Tuluz – Rems 1:1 (0:0)
Gengan – Lil 0:2 (0:0)
Ren – Sent Etjen 3:0 (1:0)
Nica – Lion 1:0 (0:0)