Polučasovni vatromet na ,,Vezeru”, Evropa nije daleko

Verder Bremen – Augzburg 4:0 (3:0)
5’, 28’ Rašica, 27’ Egštajn, 83’ Movald

Fudbaleri Verdera iz Bremena bili su ubedljivi na današnjoj utakmici 21. kola Bundeslige na svom ,,Vezeru” protiv Auzgburga, pošto su pobedili rezultatom 4:0

Samo pola sata bilo je potrebno ,,zelenima” da ovu utakmicu označe kao dobijenu, pošto su već tada imali prednost od tri gola.

Nakon pet minuta igre Milot Rašica je posle dodavanja Klasena i svog solo prodora završio akciju pogotkom za slavlje navijača na ,,Vezeru”. Ubrzo je Egštajn nakon konfuzije u šesnaestercu Augzburga posle prijema zahvatio loptu i zakucao je u protivničku mrežu, te duplirao prednost ekipe iz Bremena. Raspala se odbrana Augzburga u tim trenucima i odmah nakon što su krenuli sa centra, izgubili su loptu, a kontru je uspešno realizovao, po drugi put na ovom meču, Milot Rašica.

Konačan rezultat postavio je Kevin Movald nakon što je natrčao na jednu odbijenu loptu u 83. minutu.

Ovo je bila veoma važna pobeda za Verder koji ostaje u trci za Evropu, što im je i bio glavni cilj pred početak sezone. Konkurencija jeste jaka, ali ako nastave u ovom ritmu, mogli bi da pomrse račune ekipama koje su iznad njih.

Izabranici Floriana Kofelda trenutno zauzimaju 10. poziciju sa 30 bodova, samo tri manje od mesta koje vodi u Evropu, dok je Augzburg 15. sa 18 bodova i predstoji im velika borba za opstanak.