Siti jurio gol razliku protiv Čelsija [VIDEO]

Detalj sa meča Mančester Siti - Čelsi

Mančester Siti – Čelsi 6:0 (4:0)
Sterling 4′, 80′, Aguero 13′,19′,56′(p), Gundogan 25′

Kome do sada nije bilo jasno ko je prvi favorit za titulu u Premijer ligi, verovatno je sada razrešio sve dileme. Aktuelni šampion, Mančester Siti, pobedio je na svom Etihadu londonski Čelsi sa 6:0, i tako ostavrio najubedljiviju pobedu u sezoni.

U okršaju dva poslednja šampiona Engleske sve je bilo gotovo posle 25 minuta, a po načinu na koji su rivali započeli utakmicu, verovatno i znatno ranije, već kada su kročili na travu. Posle lepe akcije u 4. minutu Rahim Sterling je natrčao na loptu, iskosa sa leve strane, i poslao je pod prečku Arizabalage. Nešto kasnije Serhio Aguero je promašio praznu mrežu sa tri metra udaljenosti, ali to kao da je samo motivisalo sjajnog Argentica, koji je u 13. minutu postigao prekrasan gol. Uputio je projektil sa 20 metara, a golman gostiju je samo ulepšao pogodak paradom. Šest minuta kasnije Aguero je još jednom pogodio, iskoristivši grešku Ridigera. U 25. minutu bilo je 4:0, odbijenu loptu je ispred šesnaesterca zahvatio Gundogan i smestio je u donji levi ugao gola koji čuva baskijski golman.

Od tog trenutka sve konce igre preuzeli su gosti. Imali su mnogo veći posed, stvorili su i nekoliko prilika, ali je Ederson bio nesavladiv na golu “građana“. Brazilac se posebno iskatako posle udarca Iguaina u 39. minutu, kada je loptu izvukao ispod prečke i posalo u korner, ali i nešto ranije posle pokušaja Pedra,

Nastavak je bio manje uzbudljiv, što je bilo i logično. Na novi gol se čekalo do 56. minuta, kada je Azpilikueta skrivio jedanaesterac, koji je Aguero pretvorio u svoj treći, a peti gol svoje ekipe. Bio je to 17. pogodak Argentinca, kojim se izjednačio sa Salahom na vrhu liste strelaca. Do kraja meča Siti je postigao još jedan gol, učinio je to ponovo Sterling, koji je i započeo goleadu, deset minuta pre kraja, a domain je imao prilike da postigne još neki gol, ali bi to, ipak, bilo previše.

Siti se ponovo popeo na vrh tabele, zahvaljujući boljoj gol razlici, ali Liverpul ima meč manje odigran. Čelsi je pao na šesto mesto, pošto su ga pretekli Junajted i Arsenal.