Alaves prekinuo seriju poraza [VIDEO]

Primera

Alaves – Levante 2:0 (1:0)
Lagvardija 23′, Honi 90’+3′

Spuštena je zavesa na 23. kolo španske Primere, a u poslednjoj utakmici Alaves je savladao Levante i ostao u konkurenciji za plasman u Ligu šampiona.

Klub iz Vitorije prekinuo je niz od tri uzastopna poraza i bez većih problema izašao na kraj sa gostima iz Valensije. Igrači Levantea za 90 minuta nisu uputili nijedan šut u okvir gola Alavesa, koji je potpuno zasluženo osvojio sva tri boda, a sve je počelo prilikom za Kalerija koji je u 16. minutu pogodio prečku, da bi u nastavku akcije neprecizan bio Tomas Pina.

Već u 23. minutu Laguardija je doveo Alaves u vođstvo posle kornera i to je bio rezultat prvog poluvremena. U nastavku Kaleri je izbio sam pred golmana Levantea u 61. minutu, ali je Abarisketa izašao kao pobednik. Sve dileme razrešio je Honi u nadoknadi vremena za konačnh 2:0.

Alaves je trenutno šesti i ima 35 bodova, koliko i petoplasirani Hetafe, dok je Sevilja četvrta sa 37. Levante je na 14. mestu sa 27 bodova.