Lajović uspešan u dublu u Buenos Airesu

Dušan Lajović

Srpski teniser, Dušan Lajović, uspešno je startovao na turniru u Buenos Airesu u konkurenciji dublova.

Lajović se u paru sa Markom Čekinatom plasirao u četvrtfinale nakon pobede nad Federikom Delbonisom i Giljermom Duranom sa 2:1, po setovima 4:6, 6:3, 10:8.

Argentinci su dobili prvi set zahvaljujući brejku u petom gemu, ali su Srbin i Italijan već na početku drugog seta prvi put oduzeli servis rivalima i sačuvali prednost za izjednačenje na 1:1.

Odlučujući set je obilovao mini brejkovima, Lajović i Čekinato su poveli sa 4:1, Delbonis i Duran okrenuli na 5:4, ali je srpsko-italijanski dubl vratio prednost i iskoristio prvu meč loptu za plasman među osam najboljih.

Njihovi rivali u narednom kolu biće pobednik duela Jebavi/Molteni – Danijel/Marterer. Lajović će u argentinskoj prestonici nastupiti i u singlu, a protivnik će mu biti još jedan domaći igrač, Leonardo Majer.