PSŽ demonstrirao silu na Old Trafordu [VIDEO]

Detalj sa meča Mančester Junajted - PSŽ

Mančester Junajted – PSŽ 0:2 (0:0)
Kimpembe 53’, Mbape 60’

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su Mančester Junajted na Old Trafordu u prvom meču osmine finala Lige šampiona, i napravili lepu zalihu pred revanš u Francuskoj.

Izabranici Tomasa Tuhela su bili daleko bolji rival, pogotovo u drugom poluvremenu, i imaju dva gola prednosti u odnosu na engleskog velikana.

Prvu polupriliku imali su gosti iz Pariza, ali je pokušaj Di Marije sa 20 metara završio pored gola. Na drugoj strani deset minuta kasnije sjajno je prošao Pogba, ali je Bufon bio na mestu.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu imao je Mbape u 27. minutu. Najbolji mladi fudbaler sveta je nakon pasa Veratija izbio sam ipred De Hee, ali nije bio precizan.

Šampion Francuske, koji je nastupio bez povređenih Nejmara i Kavanija, imao je inicijativu i u nastavku, a pokušaj Mbapea iz 53. minuta zaustavio je De Hea i izbacio loptu u korner. Ipak, odbrana domaćih je kapitulrala u sledećem napadu. Di Marija je sjajno centrirao iz kornera na nju je natrčao Patris Kimpembe i iz peterca je sproveo u mrežu.

Tri minuta kasnije umalo da PSŽ udvostruči prednost, kada je Alveš uhvatio volej sa preko 20 metara, lopta je pogodila Rašforda, prevarila De Heu, ali nije završila u okviru gola.

Pokušaj Erere razbudio je navijače “crvenih đavola”, ali je usledio odgovor ekipe iz Pariza. Anhel Di Marija je dobio loptu od Bernata na levoj strani i sjajno je zavrnuo u peterac, a Kilijan Mbape je bio nemilosrdan egzekutor za vođstvo od 2:0.

Defanzivna linija Mančestera se povijala pred naletima gostiju, a šanse su propuštali Mbape, pa Bernat.

PSŽ je potom stao na loptu i nije dozvolio ekipi iz Eengleske da je ozbiljnije ugrozi, pa u Pariz nosi kapitalnu prednost. Mančester Junajted je meč završio sa 10 igrača, jer je u samom finišu isključen Pol Pogba.