Nikolo Zaniolo

Roma – Porto 2:1 (0:0)
Zaniolo 70′, 76′ – Adijan 79′

Ukoliko je i bilo neke sumnje, sada je više nema, mladi Nikolo Zaniolo novi je heroj Rima, koji preti da pomuti slavu jednog Frančeska Totija!

Roma je u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona pobedila Porto 2:1, pa je još daleko od prolaska među najboljih osam, pošto je Adrijanov gol doneo nadu šampionu Portugalije.

Prvo poluvreme bilo je slabo, a jedino je majstorija Edina Džeka iz 38. minuta, kada je posle odličnog prijema i driblinga, strahovitim udarcem uzdrmao stativu Kasiljasovog gola. Porto se uglavnom branio, nije to bilo toliko umešno, ali ni “vučica“ nije uspevala da stovri ozbiljniju priliku, osim pomenute.

Sve što nismo videli u prvih 45 minuta, videli smo u nastavku. Roma je pojačala pritisak, prvo je Kristante šutirao pod prečku, ali Kasiljas još ima dobre reflekse. Uzvratio je Pereira, posle kornera je očešao loptu glavom, a ona je prozujala pored stative. Onda je Peleginju ukazala šansa, bio je sam ispred Kasiljasa, ali je Španac izašao kao pobednik.

A onda su usledili golovi. Edin Džeko je u 70. minutu prihvatio loptu u kaznenom prostoru, odložio je za Zaniola, koji je posle prijema poslao u donji desni ugao nemoćnog Kasiljasa. Radost domaćih navijača na Olimpiku nije se još ni stišala, samo tri minuta posle vođstva Džeko je odlično šutirao, stativa je, za kratko, spasila Kasiljasa, ali je odbijenu loptu Zaniolo smestio u mrežu, i tako postao najmlađi Italijan sa dva gola u Ligi šampiona.

Da rimsko veče ne bude perfektno pobrinuo se rezervista gostiju, Španac Adrijan u 79. minutu. Pomalo srećno, lopta je stigla do njega, a on nije časio ni časa i iz prve oštrim udarcem pogodio ugao Alisonove mreže. To je gol koji Portugalcima donosi veliku nadu pred revanš na njihovom terenu.

U sudijskoj nadoknadi, Aleksandar Kolarov je imao odličnu priliku, šutirao je snažno, dosta iskosa sa leve strane, ali je Kasiljas bio priseban, i uz dosta napora, zaustavio njegovu bombu.