Bojkot sudija u Grčkoj: Olimpijakos na poluvremenu napustio ,,OAKA arenu”

Košarkaši Olimpijakosa

Košarkaši Olimpijakosa napustili su ,,OAKA arenu” na poluvremenu utakmice sa Panatinaikosom u polufinalu grčkog Kupa zbog bojkotovanja sudija.

Prvo poluvreme proteklo je potpuno u znaku domaće ekipe koja je na pauzu otišla sa rezultatom 40:25. Međutim, košarkaši Olimpijakosa nisu želeli ponovo da izađu na parket ,,OAKA arene” već su prvo sedeli u svlačionici neko vreme, a potom odlučili i da napuste halu ne želeći da se utakmica nastavi, zbog neujednačenog kriterijuma sudija.

Već u uvodnim minutama meča mogla se videti nervoza u redovima Olimpijakosa protiv kojih je dosuđeno tri faula u prvih 28 sekundi utakmice.

Ova utakmica trebalo bi da se računa u korist Panatinaikosa, koji bi se tako plasirao u finale, gde ih čeka PAOK. S druge strane, atinske crveno-bele očekuju određene sankcije, a sve će vrlo brzo biti poznato.