Ajntrahtu nije pomogao ni Kostić ni igrač više, gosti se lepo gostili [VIDEO]

U današnjem terminu od 21 sat odigrano je sedam utakmica u okviru šesnaestine finala Lige Evrope.

Fudbaleri Šahtjora i Ajntraht Frankfurta odigrali su nerešeno, 2:2, u prvom meču nokaut faze drugog po redu najelitnijeg evropskog klupskog takmičenja. U snežnoj Ukrajini, najveći deo uzbuđenja viđen je u prvih desetak minuta meča, kada su gosti poveli pogotkom Martina Hinteregera u sedmom minutu, uz pomoć golmana Šahtjora Andrija Pjatova. Igrao se osmi minut kada je dosuđen jedanaesterac za ekipu iz Donjecka, a Brazilac Marlos je samo nešto više od minut posle pogotka Hinteregera, poravnao na 1:1.  Već u 11. minutu, Taras Stepanenko zaradio je drugi žuti karton i tako je Šahtjor ostao sa igračem manje nakon gluposti svog veziste.

Tempo je opao, da bi u nastavku Ajntraht po ko zna koji put ove sezone, pogurala srpska veza. Luka Jović je centrirao sa leve strane, a sam na drugoj stativi našao se Filip Kostić i loptu sproveo u mrežu za vođstvo gostiju. Konačnih 2:2 postavio je Taison u 67. minutu. Sva tri srpska fudbalera odigrala su svih 90 minuta u ekipi Ajntrahta.

Napoli je gostovao u Cirihu, gde su u razmaku od 12. do 21. minuta postigli dva pogotka u režiji Lorenca Insinjea i Hosea Kaljehona, da bi pobedu ,,overio” Pjotr Zjelinski u 77. minutu. Da sve ne bude tako crno za švajcarski tim pobrinuo se Bendžamin Kololi u 83. minutu kada je smanjio sa penala.

,,Vrela” atmosfera na ,,Seltik parku” nije pomogla domaćinu da ostvari povoljan rezultat pošto je Valensija rutinski slavila u Škotskoj sa 2:0. Denis Čerišev i Ruben Sobrino su bili glavni akteri ovog susreta koji su asistirali jedan drugom za pogotke i i tako obezbedili ,,slepim miševima” mirniji revanš na njihovoj ,,Mestalji”.

Zanimljivo, samo dva domaćina su u terminu od 21 sat stigla do pobeda, a to je za nogom pošlo Klub Brižu i Viktoriji iz Plzenja koji su bili bolji od Salcburga, odnosno Dinamo Zagreba. U ostalim utakmicama, opšti utisak je da gosti mogu biti zadovoljni učinjenim.

Seltik – Valensija 0:2 (0:1)
42‘ Čerišev, 49‘ Sobrino

Klub Briž – Salcburg 2:1 (0:1)
64‘ Densvil, 81’ Vesli; 17‘ Junuzović

Malme – Čelsi 1:2 (0:1)
80’ Kristjansen; 30‘ Barkli, 58‘ Žiru

Cirih – Napoli 1:3 (0:1)
89’ Kololi ;11‘ Insinje, 21‘ Kaljehon, 77’ Zjelinski