“Tobdžije“ pucale ćorcima u Belorusiji, Sevilja slavila na Olimpiku [VIDEO]

Odigrane su prve utakmice šesnaestine finala Lige Evrope.

Najveće iznenađenje dogodilo je u Borisovu, gde je višestruki uzastopni šampion Belorusije BATE pobedio engleski Arsenal. Gosti su bili bolji u prvom poluvremenu, ali nisu iskoristili terensku dominaciju, pa su kažnjeni u 45. minutu. Staševič je izveo prekid, a Dragun odlično skočio i savladao Čeha. U nastavku je poništen gol Lakazetu zbog ofsajda, a isti fudbaler dobio je direktan crveni karton u 85. minutu. Udario je bez lopte protivnika, pa mu je srpski sudija Srđan Jovanović pokazao put u svlačionicu. Od Srba, na terenu nisu bile samo sudije, već su u domaćem timu u startnoj postavi bili Filipović i Milić, koga je u drugom delu zamenio Dubajić.

Benfika je napravila ogoman korak ka osmini finala, pošto je slavila u Istanbulu protiv Galatasaraja. Gosti su poveli iz penala, koji je realizovao Salvio, da bi domaći preko napadača iz Konga Luindame poravnali u 54. minutu. Ipak, Haris Seferović je doneo pobedu Portugalcima, deset minuta docnije. U timu Benfike nije bilo Srba, Živković je bio na klupi, a Fejse nije bilo u protokolu.

Jedan gol bio je dovoljan Sevilji, petostrukom osvajaču ovog takmičenja, da pobedi u Rimu. Lacio je bio silno oslabljen, bez Ćira Imobilea i Sergeja Milinkovića-Savića, koji su meč propustili zbog povreda. Strelac odluke bio je Ben Jeder u 22. minutu, koji je na dodavanje Sarabije savladao Strakošu. Andre Silva je propustio priliku da duplira prednost u nastavku, ali je i Lukas Leiva mogao da poravna pet minuta pre kraja.

Uzbudljivo je bilo u Pireju, Olimpijakos je poveo već u 9. minutu preko Egipćanina Ahmeda Hasana, ali je izjednačio Bujalski. Ipak, do poluvremena su Grci ponovo vodili, sjajan gol postigao je Žil Diaz, snažnim udarcem sa 25 metara. Sreća je napustila Pirejce, pošto su drugi gol primili u 90. minutu, a strelac za Kijevljane bio je Slovenac Verbić. Za Olimpijakos je igrao Jagoš Vuković.

Još više golova viđeno je u Renu, mimo svih očekivanja. Domaći tim je vodio 2:0 posle samo 10. minuta. Smanjio je Lo Selso, na pomalo komičan način, ali je Ren stekao ponovo dva gola viška u nadoknadi prvog poluvremena, kada je penal realizovao Ben Arfa. U drugom poluvremenu prvo je Brazilac Sidnej smanjio, da bi u poslednjem minutu Meksikanac Lainez izjednačio na 3:3.

Inter je uradio ono što je nameravao u Beču, slavio je protiv Rapida, mada je jedini gol postigao sa bele tačke. Pošto u timu nije bilo Ikardija, realizator je bio drugi Argentinac, Lautaro Martinez. Domaćima je poništen jedan gol, a imali su i priliku u 66. minutu da izbegnu poraz, ali je Knasmilnerov pokušaj zaustavio Handanović.

Golova nije bilo na utakmicama Krasnodar – Leverkuzen i Slavija – Genk. U Rusiji su obe ekipe imale po dve šanse, domaći preko Olsona i Pereire, dok su nemci mogli do gola preko Belarabija i Lukasa Alarija, kome je gol poništen zbog igranja rukom. U timu Krasnodara bio je Uroš Spajić. Slavija i Genk su stvorili dosta prilika, Belgijanci su pogodili i stativu, ali golova nije bilo u Pragu.

BATE – Arsenal 1:0 (1:0)