Ekspresno izuvanje „čarapana“ na „krovu“, Stuparević potvrdio kvalitet

Voždovac - Napredak 3:0

Voždovac – Napredak 4:0 (3:0)
Mihajlov 9′, Stuparević 19′, 68′, Mašović 22′

Drugi deo prvenstva u Superligi Srbije otvorio je meč između Voždovca i Napretka.

„Zmajevi“ su već na startu prolećnog dela potvrdili visoke ambicije i u lepom svetlu predstavili pojačanu ekipu. Na drugoj strani Kruševljani su ostali bez udarnog tandema Vukanović – Vulić, kao i bez desnog beka Boranijaševića, pa će Miloradu Kosanoviću biti veoma teško da ponovi jesenje rezultate sa „čarapanima“.

Već u 9. minutu prvi put se zatresla mreža golmana gostiju Nikole Petrovića. Posle kornera sa desne strane, neometan na šest, sedam metara od gola podigao se Miloš Mihajlov i glavom zakucao loptu u mrežu. Deset minuta kasnije prednost je duplirana. Dragoljub Srnić je brzo izveo prekid, čime je zbunio defanzivce gostiju, proigrao je Filipa Stuparevića, a novi član engleskog Votforda rutinski matirao Petrovića.

Već u 22. minutu bilo je 3:0. Opet je odbrana tima iz grada pod Bagdalom „proplivala“, Stuparević je pronašao Mašovića na drugoj stativi, a ovaj loptu poslao pod prečku.
Manje je uzbuđenja bilo u nastavku. Napredak se oslobodio, zaigrao je ofanzivnije, ali nije uspeo da golom kruniše veći posed.

Voždovac je igrao rezervisanije, ali je postigao još jedan gol, ponovo preko Filipa Stuparevića, čiji je udarac sa ivice kaznenog prostora prošao kroz noge Petroviću i završio u mreži u 68. minutu.

Napredak ostaje na deobi šestog mesta sa 33 boda, bar do završetka ovog kola, a Voždovac je trenutno 10. sa 22 boda.