Koman u poteri za „milionerima“, Bajernu bavarski derbi [VIDEO]

Augsburg - Bajern 2:3

Augzburg – Bajern 2:3 (2:2)
Gorecka 1′(ag), Ji Dong 23′ – Koman 17′, 45+3′, Alaba 53′

Bajern je u komšijski, pedesetak kilometara udaljeni, Augzburg otišao po bodove i misiju je uspešno ispunio. U prvoj utakmici 22. kola Bundeslige, u bavarskom derbiju, Augzburg – Bajern 2:3.

Loše je počelo za šampiona, domaći su poveli u prvom minutu, a da sve bude gore, gol je postigao Bajernov prvotimac Leon Gorecka, koji se našao na pogrešnom mestu i loptu skrenuo u sopstvenu mrežu. Samo dva minuta kasnije mogao je da izjednači Gnabri, ali je promašio gol. Zato nije Koman u 17. minutu, kada švajcarski golman Gregor Kobel, nije imao šanse.

Novu prednost domaćinu doneo je Korejac Ji Dong Von u 23. minutu, na dodavanje Gregoriča, da bi u nadoknadi prvog poluvremena Kingsli Koman još jednom bio na pravom mestu i ponovo poravnao skor.

Nije se mnogo igralo u nastavku, kada je David Alaba, na asistenciju junaka utakmice, Komana, doneo prvu prednost gostima. Do kraja utakmice najbolju šansu je imao Robert Levandovski, bilo je to u 60. minutu, ali je njegov udarac završio pored gola.
Bajern sada ima samo dva boda manje od Dortmunda, ali „milioneri“ tek treba da odigraju svoj meč u Nirnbergu. Augzburg je ostao 15. sa 18 bodova.