“Bikovi“ lako u Štutgartu, Šalke bez pobede čeka Mančester siti [VIDEO]

Ovog popodneva u Bundesligi na programu su bile četiri utakmice.

Štutgart još ne zna za pobedu u drugom delu sezone, a vezao je sedmi uzastopni meč bez trijumfa. Danas su “švabe“ poražene na svom terenu od Lajpciga, pa bi ovaj meč mogao da bude posledni na klupi za trenera Vajncirla. “Bikovi“ su poveli golom Danca Jusufa Poulsena u 6. minutu, ali je Cuber, sa bele tačke, poravnao deset minuta docnije. Otpor domaćina srušen je u drugoj polovini nastavka. Prvo je Marsel Sabicer postigao sjajan gol iz slobodnog udarca, da bi Poulsen, još jednim golom, stavio tačku na trijumf gostiju i overu četvrtog mesta.

Ubedljiv je bio Volfsburg protiv Majnca, slavili su “vukovi“ sa 3:0 i ostali u trci za plasman u evropska takmičenja. Arnold je već u 4. minutu “obio bravu“ gostiju, da bi domaći gol prednosti imali sve do 70. minuta, kada je Veghorst iz penala duplirao prednost. Nešto kasnije u strelce se upisao i Robin Knoč.

Uzbuđenja nije bilo u Sinshajmu, gde je Hofenhajm lako izašao na kraj sa slabim Hanoverom. Posle samo 14. minuta igre domaći su vodili sa dva gola razlike, zahvaljujući pogocima Žoelintona i Belfodila. I pored ubedljivog vođstva, Hofenhajm nije prestajao s napadima, stvorili su mnogo prilika, a dva puta su pogađali i okvir gola gostiju. Tek u 80. minutu postignut je i treč gol, a strelac je bio Kerem Demirbaj.

Jedino u Gelzenkirhenu nije bilo golova. Šalke i Frajburg su podelili bodove, a očigledno je bilo da je “kraljevsko plavima“ u glavi više bio duel sa Mančester Sitijem, koji je na programu u sredu, u okviru osmine finala Lige šampiona. Domaći su u finišu prvog poluvremena ostali bez isključenog Suata Serdara, ali to gosti nisu umeli da iskoriste, mada su u nastavku imali više od igre. U 83. minutu dosuđen je penal za Šalke, koji je nakon gledanja snimka poništen. Igrala se sudijska nadoknada kada su i gosti ostali bez isključenog Gintera. U timu iz Gelzenkirhena igrao je Matija Nastasić.

Štutgart – Lajpcig 1:3 (1:1)