Partizan brani trofej: „Panteri“ mučili crno-bele, ali pali u poslednjih 10 minuta

Aleks Renfro, Partizan - FMP 83:71

FMP – Partizan 71:83 (16:21, 20:18, 21:24, 14:20)

Košarkaši Partizana braniće trofej pobednika Kupa Radivoja Koraća. Crno-beli su u prvom polufinalu u Nišu savladali FMP, koji je dugo mučio ekipu Partizana, ali je klub iz Humske u poslednjih deset minuta potpuno slomio otpor „pantera“.

Partizan je sjajno krenuo u pohod ka finalu. Sa tri trojke u prvih tri i po minuta, izabranici Andree Trinkijerija šokirali su FMP koji je delovao indisponirano u tim trenucima. Već tada, crno-beli su imali dvocifrenu prednost (14:3). Vanja Marinković, koji je bio veoma loš protiv Novog Pazara, sada je meč otvorio sa osam poena, pogodivši dve trojke iz dva pokušaja. Sabrala se ekipa FMP-a pred kraj prve četvrtine, a na startu druge posle trojke Stefana Pota stigli na minus četiri.

Partizan se ponovo „odlepio“ poenima Lendejla, ali „panteri“ su se opet vratili na -4 nakon što je pogodio Matic Rebec. Sa mnogo oscilacija igrali su crno-beli u prvom poluvremenu, a potvrda toga su poslednja dva minuta prvog poluvremena. Od vođstva Partizana 38:27 najpre je pogodio Rit, zatim je Jeremić iskoristio tri slobodna bacanja, a poentirao je i Pot u poslednjem napadu „pantera“ u prvom poluvremenu pa je na poluvremenu bilo 39:36 za Partizan.

Klub iz predgrađa je energiju iz finiša prvog dela preneo i na početak nastavka, Jeremić je poentirao za vođstvo 41:39, na polovini treće četvrtine bilo je 53:49 za crno-bele, a onda je glavnu ulogu ponovo preuzeo Marinković koji je sa dve uzastopne trojke svom timu ponovo doneo dvocifrenu prednost (59:49).

Uporni „panteri“ se nisu predavali, početkom četvrte četvrtine ponovo su prišli na -4 (59:63), ali to je bilo sve što su uspeli da urade na ovoj utakmici. Serijom 6:0 branilac trofeja je ponovo stekao dvocifrenu prednost i mirno priveo meč kraju.

Najefikasniji kod crno-belih bio je Lendejl sa 18 poena, Marinković je ubacio 17, a Renfro 13 poena. Kod FMP-a Pot je postigao 15, ali samo 2 u drugom poluvremenu, Jeremić 13, a Rit 12 poena. Važno je napomenuti da FMP u drugom poluvremenu nije pogodio nijednu trojku iz 12 pokušaja.

Partizan će u finalu igrati protiv pobednika meča Crvena zvezda – Mega Bemax.