Pobede „kneževa“, Marseja i Anžea, gosti bez gola

Liga 1

Samo tri utakmice 25. kola francuske Lige 1 bile su na programu u subotu.

Olimpik je vezao treću pobedu u prvenstvu, posle Bordoa i Dižona, tim iz luke savladao je i Amijen. Sve je bilo rešeno u prvih 25 minuta. Prvo je Florijan Tovan u 19. minutu, na dodavanje Maksima Lopeza, postigao prvi gol, da bi Mario Baloteli u 25. minutu povisio na 2:0, postigavši svoj već treći gol za Marsej, od kada je stigao iz Nice. Bivši italijanski reprezentativac još jednom je zatresao mrežu gostiju, ali je taj gol iz 67. minuta poništen zbog ofsajda. Domaćin je jednom pogodio i okvir gola, bilo je to u 75. minutu, kada je Žordan Amavi uzdrmao prečku.

Monako je stigao do druge uzastopne, ali i druge pobede, uopšte, na domaćem terenu u ovom prvenstvu. „Kneževi“ su savladali Nant, golom Želsona Martinsa još u 13. minutu. Do poluvremena priliku za Monako imao je Falkao, a za „kanarince“ Traore, oba puta su golmani bili pobednici. Rezultat se nije menjao ni u nastavku, mada je bilo nekoliko prilika. Monako je, posle dužeg vremena, napustio zonu ispadanja.

Najubedljiviji je bio Anže, koji je Nicu pobedio sa 3:0. Boahoken sa bele tačke u prvom, te Fulđini i Kristijan Lopez u drugom poluvremenu.

Marsej – Amijen 2:0 (2:0)
Anže – Nica 2:0 (1:0)
Monako – Nant 1:0 (1:0)