Zvezda ubedljiva protiv Vojvodine: Magični Marko Marin

Ričmond Boaći

Crvena zvezda – Vojvodina 4:0 (2:0)
24’, 68’ Boaći, 28’ Simić, 89’ Pavkov

Fudbaleri Crvene zvezde pobedom su otvorili prolećni deo šampionata Srbije pošto su u 24. kolu Super lige savladali Vojvodinu na stadionu ,,Rajko Mitić” rezultatom 4:0.

Meč koji nije obilovao velikim brojem prilika kontrolisao je aktuelni šampion Srbije i bez prevelikih problema stigao do tri boda pred sasvim pristojnom posetom na najvećem srpskom stadionu.

Od debitanata, Vladan Milojević je šansu od starta ukazao Milanu Gajiću, koji je meč počeo na levom beku i Nemanji Milunoviću na štoperu.

Od samog početka, crveno-beli iz Beograda su nametnuli svoju igru i konstantno pritiskali rivala, što se isplatilo u 24. minutu kada je Ričmond Boaći bio najsnalažljiviji u kaznenom prostoru gostiju i uspeo da savlada Emila Rockova za vođstvo Zvezde. Samo četiri minuta kasnije, Marko Marin je briljantnom loptom uposlio Veljka Simića, a vezista je obišao čuvara mreže novosadskog tima i loptu poslao u praznu mrežu za 2:0.

Vojvodina je pokušavala u nekim momentima da se približi golu Crvene zvezde, ali ne sa mnogo uspeha. Miran period završio se u 68. minutu. Marin je započeo akciju, pre nego što je uposlio Filipa Stojkoviča, koji je centrirao, a na pravom mestu našao se Ričmond Boaći za svoj osmi gol u sezoni.

U finišu, Vojvodina je imala jednu od malobrojnih šansi kada je novajlija Bojan Matić stavio na iskušenje Milana Borjana šutirajući mu u bliži ugao, ali se istakao Zvezdin čuvar mreže.

Konačnih 4:0 postavio je Milan Pavkov, koji je sa klupe dobio priliku, a gol je postigao nakon nove magične asistencije Marka Marina.

Crvena zvezda je prvoplasirana sa 62 boda, dok je Vojvodina deveta sa 28 bodova i očekuje ih velika borba za plej-of.