Partizanu Kup Radivoja Koraća nakon velike drame! [VIDEO]

Partizan - Crvena zvezda

Partizan – Crvena zvezda 76:74
(19:18, 18:15, 18:24, 21:17)

Partizan je u dramatičnom finišu finišu slomio Crvenu zvezdu i stigao do 15. trofeja u istoriji nacionalnog Kupa.

Zvezda je otvorila utakmicu sa četiri uzastopna poena, ali je Partizan brzo odgovorio serijom 6:0. Igralo se veoma tvrdo. Crno-beli su do poena dolazili iz igre, dok su crveno-beli uglavnom pogađali sa linije penala. Regland je uspeo da poveže redove šampiona Srbije, pa je Zvezda došla do minimalne prednosti. Finiš prve deonice je zahvaljujući Stefanu Jankoviću i Jaramazu pripao Partizanu, ali je Davidovac prodorom u poslednjim trenucima spustio Zvezdu na -1 (18:17), nakon 10 minuta igre.

U drugoj četvrtini obe ekipe su zaigrale čvršće u odbrani. Zvezda je katastrofalno šutirala za tri poena, a viđena je i nepovezana igra na obe strane. Veličković je donosio prednost Partizanu, ali su se crveno-beli držali. Simanić je vratio potpuni egal prvom trojkom za Zvezdu u 18. minutu nakon 12 timskog pokušaja. Ipak, crno-beli su ubrzali u poslednja dva minuta i sa nekoliko lepih akcija uspeli da na odmor odnosu četiri poena viška (37:33). Filip Čović je ubažio prednost crno-belih na samom kraju prvog poluvremena.

Pereperoglu, Si

Veličković je trojkom otvorio treći kvartal i najavio bolju igru Partizana. Crno-beli su gotovo svaki napad završavali poenima, ali su Zvezdu koliko toliko u jgri držali Regland i Beron. Imao je Partizan i plus 9, ali je Zvezdi konačno proradio šut za tri poena. Davidovac je ubacio dve uzastopne trojke i ubrzo je na semaforu stajalo, a potom je pogodio i Perperoglu i na semaforu je stajalo 48:47 za Crvenu zvezdu. Marinković je trojkom prekinuo seriju rivala od 10:0, ali je Zvezda bila u boljem momentumu. Davidovac je pogodio novu trojku za plus pet za crveno-bele (57:52). Renfro je uzvratio i bilo je jasno da će u poslednjih 10 minuta biti velike borbe za trofej.

Nakon nekoliko promašenih šuteva na obe strane Regland je pogodio trojku iz nemoguće pozicije, slično je učinio i Beron, ali je Partizan u oba slučaja imao odgovor i drama je nastavljena. Proradio je Lendejl, koji je vratio Partizanu prednost u 36. minutu (64:63). Potom je Renfro preuzeo stvari u svoje ruke za plus 5 Partizana, ali je ponovo Bili Beron pogodio trojku iz teške pozicije i ostavio Zvezdu u životu. Nakon tri poena Partizana sa linije slobodnih bacanja, Beron je kaznio još jednu lošu odbranu i doneo Zvezdi još jedan život. Beron je ubacio i četvrtu uzastopnu trojku, ali je odgovorio Renfro za novo vođstvo Partizana. Beron je ovaj put promašio, potom i Dobrić sa linije slobodnih bacanja, ali je nakon odbitka uspeo da dođe do lopte i izjednači rezultat 1,1 sekundi do kraja utakmice.

Dve desetinke pre kraja, sudije su dosudile faul nakon kontakta Berona i Lendejla, Amerikanac ga je povukao za ruku, a Australijanac pogodio oba penala za trofej Partizana.

Aleks Renfro je u pobedničkom sastavu imao učinak od 18 poena, sedam skokova i 10 aistencija, a 18 poena ubacio je i Džok Lendejl. Novica Veličković dodao je devet poena i pet skokova.

Bili Beron je bio majefikasniji u Zvezdi sa 18 koševa, dok su po 17 postigli Dejan Davidovac i Džo Regland.