Bilbao iz penala do tri boda

Detalj sa utakmice Ueska - Atletik

Ueska – Atletik Bilbao 0:1 (0:1)
Garsija 19′(pen)

Poslednja utakmica 24. kola Primere završena je pobedom Atletik Bilbaa na gostovanju protiv Ueske.

Poslednjeplasirani tim španske elite dočekao je Baskijce osokoljen, posle dve uzastopne prvenstvene pobede, ali gosti nisu bili impresionirani. Ueska je uspela prva da zatrese mrežu, učinio je to Avilja u 17. minutu, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Nepuna dva minuta kasnije zbio se trenutak odluke. Grande je usvom kaznenom prostoru oborio Martineza, a Raul Garsija je bio neumoljiv sa bele tačke za, ispostaviće se, konačnih 1:0 za Atletik.

Mogla je u finišu utakmice Ueska do boda, David Fereiro je dva puta bio u prilici, zapretio je i Ererin, ali promene rezultata nije bilo.

Atletik je sa nova tri boda skočio na 11. mesto i samo šest bodova zaostaje za ekipama koje se bore za Ligu Evrope, dok je Ueska i dalje poslednja na tabeli sa 18 bodova.