Kolarov “načeo“ Mihajlovića, Bolonja bila bolja, ali izgubila na Olimpiku [VIDEO]

Aleksandar Kolarov

Roma – Bolonja 2:1 (0:0)
Kolarov 54′(p), Facio 73′ – Sansone 84′

Siniša Mihajlović je srušio jedan svoj bivši tim kao trener sa Bolonjom, ali nije i drugi. Roma je pobedila Bolonju u poslednjoj utakmici 24. kola Serije A.

Međutim, sve je moglo da bude drugačije da su gosti, koji su odigrali fantastično prvo poluvreme, realizovali neku od brojnih prilika. Bolonja je dominirala na Olimpiku u prvih 45 minuta, Roberto Sorijano je imao dve odlične prilike, koje je propustio, da bi isti fubaler u nadoknadi pogodio prečku. Fantastične prilike imali su i Andrea Poli i Simone Edera, ali je “vučica“ na golu imala nesavladivog Olsena.

Posle kriminalnog prvog poluvremena, Roma, jednostavno, nije mogla da ponovi tako lošu igru i u nastavku. U 55. minutu Helander je srušio El Šaravija, pa je domaćin dobio jedanaesterac. Penal je u gol pretvorio Aleksandar Kolarov, postigavši svoj sedmi gol u ovom prvenstvu. Tako je kapiten srpske reprezentacije, na neposredan način srušio, po njegovim rečima, svog fudbalskog idola, Sinišu Mihajlovića.

Deset minuta kasnije Sorijano je još jednom zapretio domaćinu, ali je Olsen ponovo bio uspešniji. Pitanje pobednika odlučeno je u 73. minutu. Danijele De Rosi je odlično centrirao, a Federiko Facio je volejem zahvatio loptu i poslao je u mrežu Skorupskog, 2:0 za Romu.

Bolonja je uspela da postigne gol, to je bilo u 84. minutu, kada je Sansone, nakon solo prodora, pogodio levi donji ugao Olsenovog gola. Vremena za nešto više, gosti nisu imali, izgubili su, ali su ostavili odličan utisak.

Roma je sada peta sa 41 bodom, dok je Bolonja u zoni ispadanja, na 18. mestu sa 18 bodova.