Hrvati eliminisani, Poljska i Italija na Mundobasketu, Crnogorci na korak od plasmana

Detalj sa utakmice Hrvatska - Poljska

Posle mečeva kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kini odigranih u petak, jasno je da Hrvati neće videti Mundobasket. Poljska je kao gost savladala Hrvatsku, koja kolo pre kraja nema ni teoretske šanse da zauzme jedno od prva tri mesta u Grupi J.

Mateuš Ponitka sa 20 i Ej Džej Sloter sa 15 poena predvodili su Poljake, dok je kod Hrvata najefikasniji bio Krušlin sa 21 poenom.

Uz Poljake, u petak je vizu za Svetsko prvenstvo izvatila i Italija, ubedljivom pobedom nad Mađarskom.

Grupa J:
Hrvatska – Poljska 69:77 (16:8, 20:24, 23:29, 10:16)
Holandija – Litvanija 69:78 (20:25, 15:20, 14:17, 20:16)
Italija – Mađarska 75:41 (15:9, 19:6, 18:18, 23:8)

Tabela: Litvanija 10-1, Italija 8-3, Poljska 7-4, Mađarska 5-6, Hrvatska 4-7, Holandija 3-8.

Crna Gora je napravila veliki preokret u Ukrajini i savladala domaćina iako je gubila sa 19 poena razlike u prvoj četvrtini, a na poluvremenu zaostajala 14 poena. U nastavku su “đetići” zaigrali mnogo bolje u odbrani, dok ih je u napadu predvodio Derek Nidam sa 26 poena. Bojan Dubljević je dodao 11 poena.

Crna Gora u poslednjem kolu kvalifikacija dočekuje Letoniju, koja je večeras pred svojim navijačima poražena od Španije.

Crnogorce u Kinu vodi i poraz od osam poena razlike od Letonije, pošto su u Rigi slavili sa 84:75, a sada imaju pobedu više od konkurenta za treće mesto u grupi.

Grupa I
Ukrajina – Crna Gora 74:76 (34:17, 6:9, 16:25, 18:25)
Turska – Slovenija 77:58 (11:17, 23:9, 24:16, 19:16)
Letonija – Španija 62:67 (14:25, 11:13, 16:13, 21:16)

Tabela: Španija 9-2, Turska 8-3, Crna Gora 7-4, Letonija 6-5, Ukrajina 5-6, Slovenija 2-9.

U evropskim kvalifikacijama za sada su plasman na Svetsko prvenstvo obezbedili Češka, Nemačka, Grčka, Francuska, Litvanija, Turska, Italija i Poljska.