Mbape bez milosti, važni trijumfi Amijena i Gengana [VIDEO]

Liga 1

Samo tri utakmice u francuskoj Ligi 1 igrane su ove subote.

Lider, i aktuelni šampion, ekipa Pari Sen Žermena, ugostila je na “Parku Prinčeva“ novajliju u ligi, tim Nima. I bez Nejmara i Kavanija, četa Tomasa Tuhela nije se mnogo mučila sa rivalom. “Sveci“ su upisali još jednu pobedu 22. u 25 odigranih utakmica, a do trijumfa su došli sa dva gola Kilijana Mbapea i jednim mladog Kristofera Nkunkua, kome je to bio drugi gol u drugom uzastopnom meču, pošto je pogodio i protiv Monpeljea u sredu. Nkunku je vodeći gol za Parižane postigao u finišu prvog poluvremena, a asiastirao mu je Verati. U nastavku je Mbape, uz svesrdnu pomoć Bernata, povisio na 2:0, da bi isti fudbaler, ovog puta na dodavanje Nkunkua, u 89. minutu postavio konačan rezultat, postigavši svoj 22. gol u ligi, čime se izdvojio na listi strelaca, sa pet pogodaka više od klupskog druga Kavanija.

Fudbaleri Amijena slavili su minimalnu pobedu nad Nicom, u utakmici koja je njima bila mnogo značajnija. Oni su se nalazili tik iznad zone ispadanja, sa samo bodom više od Dižona. Gol za velika tri boda postigao je Sehru Žirasi, mladi 22-godišnji napadač, koji je zimus stigao iz Kelna, još u 11. minutu meča. Bio je to njegov prvi gol u dresu novog kluba.

U Genganu nije bilo golova sve do drugog minuta sudijske nadoknade, kada je Lukas Deo postigao zlata vredan pogodak za domaćina. I pored trijumfa Gengan je i dalje na poslednjem mestu na tabeli.

PSŽ – Nim 3:0 (1:0)
Amijen – Nica 1:0 (1:0)
Gengan – Anže 1:0 (0:0)