Kola i dalje idu nizbrdo: Španski veteran bolji od Lajovića u Akapulku

Dušan Lajović

Dušan Lajović – Felisijano Lopez 1:2 (7:6(3), 2:6, 5:7)

Srpski teniser, Dušan Lajović, završio je učešće već na startu turnira u Akapulku.
Španski veteran, Felisijano Lopez, savladao je Lajovića nakon 2 časa i 39 minuta igre, a rezultat je bio 2:1, po setovima 6:7(3), 6:2, 7:5.

Prvi set je nagovestio da bi Lajović mogao da izađe iz krize, prvi je došao do brejka prednosti i poveo sa 3:0, a zatim je pri rezultatu 5:4 za Španca napravio brejk i u taj-brejku došao do osvajanja prvog seta. Srbin je u prvog gemu drugog seta napravio brejk, a onda je potpuno stao, osvojivši samo 1 od narednih 6 gemova.

Pobednika trećeg seta, samim tim i meča, odlučio je jedan brejk koji je Lopez napravio u dvanaestom gemu i došao do svoje četvrte pobede u petom međusobnom duelu sa Lajovićem.

Loša forma Lajovića praktično traje od početka 2019. godine, nakon poraza od Marka Čekinata u četvrtfinalu turnira u Dohi vezao je 5 poraza na turnirima, dok je u Fed kupu imao polovičan učinak, pobedu i poraz.