Suarez surovo kaznio Real, Barsa u finalu Kupa kralja [VIDEO]

Luis Suarez

Real Madrid – Barselona 0:3 (0:0)
Suarez 50′, 73′(pen), Varan 69′(ag)

Barselona je trijumfalno prošla kroz Madrid i izborila mesto u finalu Kupa kralja, šesti put uzastopno. Posle nerešnog ishoda prve polufinalne utakmice (1:1), katalonski klub je u revanšu na Santijago Bernabeu surovo kaznio promašaje Reala i stigao do ubedljivog trijumfa.

U prvom poluvremenu Real je bio za nijansiju bolji rival. „Kraljevski klub“ je stvorio nekoliko dobrih prilika, dok je Barseloni nedostajala koncentracija u završnici napada da bi eventualno opasnije ugrozila Kejlora Navasa.

Prvi je zapretio Vinisijus Žunior u 19. minutu, kada je sa 12-13 metara šutirao visoko preko gola. Mladi Brazilac je i četiri minuta kasnije bio u dobroj prilici, potom je i Lukas Vaskez mogao da donese vođstvo Realu, ali je Rakitić izblokirao njegov udarac.

U 37. minutu Benzema je iz idealne pozicije traljavo šutirao i praktično dodao loptu Ter Štegenu, a nepun minut kasnije još jednom je Vinisijus morao da zatrese mrežu Katalonaca, ali je sa šest metara poslao loptu preko prečke.

Sličan odnos snaga viđen je i u nastavku utakmice, ali je Barsa bila mnogo konkretnija u završnici napada.

U 50. minutu Dembele je prošao po levoj strani, proigrao Luisa Suareza, a ovaj preciznim udarcem poslao loptu iza leđa Kejlora Navasa za vođstvo gostiju.

Živeo je Real u narednih dvadesetak minuta, jurio za izjednačenjem, Vinisijus je pravio velike probleme odbrani Barselone, ali gola nije bilo. U 62. minutu Vinisijus je idealno centrirao, Regilon šutirao glavom, ali je Ter Štegen paradom sačuvao svoj gol. Pet minuta kasnije Vinisijus se poigrao sa odbranom Barselone, uspeo da šutira, ali je Semedo skrenuo loptu u korner. I to kao da je bio kraj nadanja „kraljevskog kluba“.

U 69. minutu Dembele je ponovo bio asistent, ovoga puta prošao je po desnoj strani, poslao loptu pred gol, gde je Varan u pokušaju da spreči Luisa Suareza da postigne gol, zatresao sopstvenu mrežu.

Zavesa je spuštena u 73. minutu. Kazemiro je oborio Luisa Suareza u kaznenom prostoru za penal koji je izveo Urugvajac i „panjenkom“ prevario Navasa za konačnih 3:0.

Barselona će u finalu Kupa kralja igrati protiv Valensije ili Betisa. Prvi polufinalni duel ova dva tima u Sevilji završen je rezultatom 2:2.

Realu ostaje nada da će u prvenstvenom „El klasiku“, koji se igra već u subotu, biti uspešniji i uneti bar malo neizvesnosti u završnicu Primere.