Kup kralja: Domenek ,,zaključao“ bravu, Valensija u finalu [VIDEO]

Valensija – Betis 1:0 (0:0)
56′ Rodrigo

Fudbaleri Valensije plasirali su se večeras u finale španskog Kupa kralja pošto su u revanš meču polufinala bili bolji od Betisa na svojoj ,,Mestalji“ rezultatom 1:0.

Valensija je odigrala na rezultat i uz malo sreće ipak uspela da dođe do finala tamošnjeg Kupa. S obzirom na to da je u prvom duelu na ,,Benito Viljamarinu“ bilo 2:2, domaći su mogli nešto komfornije da uđu u ovaj meč.

Sjajno je igrao Betis u prvom poluvremenu i doslovno je postojala samo jedna ekipa na terenu u tom periodu. Gosti su ,,terorisali“ gol Valensije, ali sjajne odbrane imao je Haume Domenek i sprečio tim iz Sevilje da dođe do pogotka.

Pronašao je Marselino lek za svoje igrače na poluvremenu, malo ih razdrmao, što je ubrzo rezultiralo pogotkom koji im je obezbedio prolaz u finale. Odlična akcija ,,slepih miševa“ da bi u samom finišu iste Kevin Gameiro nesebično dodao do Rodriga Morena na drugu stativu, a ljubimac navijača Valensije smireno zatresao mrežu za erupciju na ,,Mestalji“.

Strepelo se malo, jer je sudija Ernandez Ernandez čekao reakciju iz VAR sobe, ali nije bilo potrebe za tako nečim, zbog toga što se ništa sporno nije dogodilo.

Betis je napadao do samog kraja, ali rezultat se nije menjao. Promašivali su, a Domenek i dalje odlično čuvao gol, te je Valensija izborila plasman u finale ovog takmičenja.

U borbi za trofej, ,,slepi miševi“ će se sastati sa Barselonom upravo na stadionu Betisa 25. maja.