CSKA razbio Olimpijakos u nastavku

Detalj sa meča Olimpijakos - CSKA

Olimpijakos – CSKA 81:97
(23:21, 27:30, 14:21, 17:25)

Košarkaši moskovskog CSKA savladali su Olimpijakos u Pireju u jednom od derbija 24. Kola Evrolige i tako ostvarili 19. trijumf u elitnom takmičenju ove sezone.

U prvom poluvremenu vodila se izjednačena borba, koja je nastavljenja i u većem delu treće deonice. Ipak, „armejcima“ je pripao finiš trećeg kvartala. Napravili su seriju 14:4 i uspeli su da se odlepe na +8 (64:72) pred ulazak u poslednjih 10 minuta susreta. Šampion VTB lige dominirao je i u četvrtoj četvrtini i na kraju došao do ubedljivog trijumfa.

U pobedničkom timu istakli su se Kori Higins sa 18, Nando De Kolo sa 16, Kajl Hajns i Serhio Rodrigez sa po 15 i Vil Klajburn sa 14 poena.

Zek Ledaj sa 21 poenom i Vasilis Spanulis, koji je postigao 14 koševa, bili su najzapaženiji u redovima Olimpijakosa. Nikola Milutinov je upisao pet poen ai dva skoka za nešto manje od 14 minuta u igri.

CSKA je drugi na tabeli sa skorom 19:5, dok je Olimpijakos zabeležio po 12 pobeda i poraza, i u poslednjih šest kola boriće se za plasman u Top 8 Evrolige.