Srpski trio prejak za Podgoričane

Budućnost - Bajern

Budućnost – Bajern 75:89
(17:25, 27:16, 15:25, 16:23)

Šampion ABA lige, podgorička Budućnost, vezala je i četvrti uzastopni poraz u Evroligi, pošto je u Morači poražena od nemačkog Bajerna, tima koji predvodi Dejan Radonjić, a čiji dres su večeras nosili Stefan Jović, Vladimir Lučić i Nemanja Dangubić.

Bajern je odlično služio šut za tri poena na startu meča, pa je brzo stekao prednost od osam poena. Posle tajm auta Jasmina Repeše domaći su se trojkom Bela primakli na 15:20. Ipak, prva četvrtina je okončana sa +8 za nemački tim.

Na startu drugog perioda Nemanja Dangubić je pogodio dve trojke, ali je odgovorio Nikolić sa četiri vezana poena, da bi nakon koša Barovića Budućnost stigla na -2, 34:36. Serija Podgoričana produžila se na 11:0, pa je na semaforu pisalo 40:36 za domaćina. Posle ukradene lopte Jovića, prekinut je period bez poena Bajerna, ali je bukvalno u poslednjoj sekundi Popović pogodio za 44:41, pa se s tim rezultatom otišlo na odmor.

Bavarci prave seriju 9:0 u trećoj četvrtini i odlaze 57:48, kada se i počeo nazirati pobednik ovog duela. Prvu dvocifrenu prednost gosti stiču na tri i po minuta pre kraja trećeg perioda, bilo je 61:51, da bi se ta deonica okončala sa dve trojke, Hobsa za goste, odnosno Gordića za Budućnost.

Sedam poena prednosti, koje je Bajern preneo u odlučujućih deset minuta, ispostavilo se kao nedostižno za domaćina. Razigrao se Vladimir Lučić, uz Finca Koponena, i očas posla Bajern je otišao na +14, nakon zakucavanja Lučića. Dve brze trojke vratile su nadu Podgoričanima, spustili su razliku na deset poena, ali je to bio njihov poslednji prilazak. Bez mnogo uzbuđenja Nemci su stigli do pobede koja ih ostavlja u trci za Plej of.

Najbolji pojedinac meča bio je Vladimir Lučić koji je uz 18 poena imao i sedam skokova. Bartel je dodao 16 koševa, a Nemanja Dangubić 13, uz šut za tri poena tri od tri. Dvocifren je bio Koponen sa 11 poena, a Stefan Jović je uz 6 koševa imao 7 asistencija.

Kod Poddgoričana Edvin Džekson, je bio najefikasniji sa 19 poena, Noris Kol je ubacio 12, a po 10 su postigli Barović i Gordić.