Svečano u Barseloni: Ponovo pao i najveći rival

Barselona - Real Madrid

Barselona – Real Madrid 77:70
(16:17, 26:20, 14:14, 21:20)

Derbi susret 24. kola Evrolige odigrali su Barselona i Real Madrid u Balugrani.

Utakmici je prethodila svečana ceremonija povlačanja dresa legendardnog Huana Karlosa Navara, inače najboljeg strelca u istoriji Evrolige i katalonskog giganta.

Igrači Barselone su mu se na terenu odužili na najbolji način. Izabranici Svetislava Pešića su nakon finala Kupa kralja još jedanput savladali najvećeg rivala.

Real je bio bolji takmac u prvoj deonici, i na startu druge četvrtine, ali je Barselona u finišu prvog poluvremena i početkom treće četvrtine preuzela kontrolu utakmice. Domaći su napravili seriju 18:4. Imala je Barselona i plus 11 tokom treće četvrtine, a uz manje padove u igri uspevali su da održavaju 5 do 13 prednosti. Real je u igri držao Rudi Fernandez, ali gosti nisu uspeli da se dovoljno približe, kako bi ga eventualno ugrozili u samom finišu. Ante Tomić je pogađa kada je to bilo najpotrebnije i Barselona je na kraju zasluženo slavila.

Tomić je ostvario učinak od 22 poena i 13 skokova. U Barseloni su se istakli i Tomas Ertel sa 17 poena i 10 asistencija i Kajl Kurik, koji je postigao 15 koševa.

Fernandez je predvodio kraljevski klub sa 15 koševa, Entoni Rendolf je dodao 12, uz devet uhvaćenih lopti, a 10 poena je ubacio Džejsi Kerol.

Real Madrid zauzima treću poziciju na tabeli Evrolige sa skorom 18:6, dok je Barselona na deobi četvrte pozicije sa Anadolu Efesom sa 15 pobeda i devet poraza.