Lacio vlada Rimom, Milan već na trećem stepeniku

Lacio - Roma 3:0

Odigrane su prve tri utakmice 26. kola Serije A, a u centru pažnje bio je novi Derbi dela kapitale, između rimskih rivala, Lacija i Rome.

Uvod u večernja uzbuđenja bio je u Empoliju, gde su domaći tim i Parma, nakon prave goleade, remizirali 3:3. Gosti su tri puta vodili, ali je iskusni Bruno Alveš postigao autogol u 91. minutu, za konačnih 3:3. Zanimljivo je da je upravo Portugalac bio strelac trećeg gola za Parmu u 82. minutu.

Milan je nastavio sa uspesima i, nakon pobede nad Sasuolom, već je na trećem mestu. „Roso-neri“ su pobedili minimalnim rezultatom, ali su bodovi ipak najvažniji. Jedini gol viđen je u 35. minutu kada je nespretni Pol Lirola zatresao sopstvenu mrežu. Gosti su od 65.minuta igrali bez isključenog Konsiljija, pa je Milan bez mnogo problema priveo meč kraju, mada je Sasuolo preko Berardija imao priliku u poslednjem minutu, ali je sreća bila na strani domaćeg tima.

Sa nestrplljenjem se očekivao novi Derbi dela kapitale, a domaćin na Olimpiku bio je Lacio. Roma je u meč ušla sa šest bodova više od gradskog rivala, ali i uz meč više odigran. Lacijalima je bio neophodan trijumf da bi se vratili u trku za Ligu šampiona, i do njega su stigli.

Prvu ozbiljnu šansu domaćin je pretvorio u vođstvo. Korea je pronašao Kaiseda, ovaj izdržao duel sa defanzivcima „vučice“, predriblao i Olsena i pogodio mrežu. Roma je najbolju priliku u prvom poluvremenu imala preko Džeka u 24. minutu, ali je njegov udarac zaustavio Strakoša.

„Vučica“ je mnogo bolje otvorila drugo poluvreme, pritiskala je Lacio, a kada su svi očekivali poravnanje, usledio je brz kontranapad domaćih, Imobile je odlično izbacio Kaiseda, koga je u šesnaestercu srušio Facio, pa je Lacio dobio penal. Ćiro Imobile je tukao snažno, Olsen prozreo njegovu nameru, ali nije zaustavio loptu, 2:0 za Lacio u 73. minutu.
Posle drugog gola domaćih, splasnula je i energija kod Rominih fudbalera, pa u preostalom vremenu nisu uradili ništa konkretno, a Lacio je još jedno zatresao njihovu mrežu, učinio je to rezervista Danilo Kataldi u 89. minutu.

Sergej Milinković -Savić odigrao je ceo meč za pobednički tim, dok je Aleksandar Kolarov igrao do 93. minuta, kada je za samo minut dobio dva puta po žuti karton, pa je morao van terena.

Empoli – Parma 3:3 (1:2)
Delorko 19′, Kaputo 59′(p), Alveš 90+1′(ag) – Žervinjo 13′, Rigoni 45+1′, Alveš 82′

Milan – Sasuolo 1:0 (1:0)