Bačka sa igračem manje bolja od Zemuna

Super liga Srbije - logo

Bačka – Zemun 2:0 (2:0)
Žarković 48′, Makarić 76′

U poslednjoj utakmici 24. kola Super lige Srbije Bačka je na svom terenu savladala Zemun.

Ekipa iz Bačke Palanke je do prvih bodova u drugom delu sezone došla zahvaljujući golovima u drugom poluvremenu.

U 48. minutu Zemunci su zaboravili Dragana Žarkovića kod druge stative, Makarić mu je prebacio loptu glavom i Bačka je došla do prednosti.

Bačka je od 63. minuta imala igrača manje, pošto je Nemanja Ilić zbog dva žuta kartona morao u svlačionicu, ali ni to nije bilo dovoljno ekipi iz Gornje Varoši da stigne do boda.

Domaćin se ograničio na kontranapade i u 76. minutu Milan Makarić je pobegao odbrani gostiju i savladao Marka Miloševića za konačnih 2:0.

Bačka se posle ove pobede popela na 12. mesto sa 21 bodom, dok Zemun ostaje pretposlednji sa 17 bodova, koliko ima i poslednji Dinamo.