Evropski Hetafe se radovao u Sevilji, Morata spasilac Atletika, rutinska pobeda Valensije [VIDEO]

U okviru 26. kola španske La lige u nedeljnom programu viđeno je četiri utakmice.

Eibar je u prvom meču dana ugostio Seltu iz Viga, koja se veoma muči ove sezone. Da lek neće pronaći u Baskiji, pobrinuo se Serhio Enrih koji je u samoj završnici meča postigao jedini gol na utakmici i uz malo sreće doneo velika tri boda Eibaru.

Sjajni Hetafe nastavlja da niže uspehe u prvenstvu. Tim iz predgrađa Madrida gostovao je na ,,vrelom“ ,,Benito Viljamarinu“ u Sevilji neugodnom Betisu, ali čini se da to ekipi Pepea Bordalasa nije smetalo mnogo. Posle terenske inicijative domaćih usledio je mali šok za navijače na ,,Viljamarinu“ kada je Leandro Kabrera uspeo da se snađe u šesnaestercu Betisa i glavom matira Paua Lopeza za vođstvo gostiju. Ubrzo je usledio i drugi pogodak nakon što je sjajni Haume Mata izbegao ofsajd, a potom sigurno pronašao lopti put do mreže Andalužana za 2:0. Petnaest minuta pre kraja utakmice iskusni Hoakin smanjuje rezultat, ali to je bilo sve od čete Kikea Setijena.

Verovali ili ne, Alvaro Morata! Imao je Španac trenutke u svojoj karijeri kada blista postižući golove, ali ne radi to konstantno, što je veliki problem za njega. Ovog puta je sa dva gola glavom obezbedio pobedu Atletiku na ,,Anoeti“ i to u razmaku od tri minuta, te ih održao u trci za titulom.

Poslednji meč nedeljnog programa odigran je na ,,Mestalji“, gde je Valensija dočekala Atletik Bilbao. Gosti su imali nekoliko šansi u prvom poluvremenu, ali ništa što se posebno ističe. Nakon pauze, sjajnu akciju sa Santijem Minom prelepim golom krunisao je Rodrigo Moreno za vođstvo Valensije. Konačan rezultat postavio je Kevin Gameiro u 89. minutu posle školske akcije sa Karlosom Solerom.

Eibar – Selta Vigo 1:0 (0:0)
87′ Enrih

Betis – Hetafe 1:2 (0:2)
75′ Hoakin; 20′ Kabrera, 44′ Mata

Real Sosijedad – Atletiko Madrid 0:2 (0:2)
30′, 33′ Morata

Valensija – Atletik Bilbao 2:0 (0:0)
49′ Rodrigo, 89′ Gameiro