Aleksandar Mitrović

Fulam – Čelsi 1:2 (1:2)
Čejmbers 27′ – Iguain 20′, Žoržinjo 31′

Novi neuspeh, peti uzastopni, upisala je ekipa Fulama, pa je sada mogućnost opstanka u Premijer ligi svedena na nivo teorije.

Danas je na Krejven Kotidžu, u malom londonskom derbiju, slavio Čelsi 2:1, a svi golovi postignuti su u prvih 45 minuta. “Plavci“ su ostali u trci za plasman u Ligu šampiona, a ekipi našeg Aleksandra Mitrovića trebaće čudo da bi izbegli najgore i ekspresni povratak u Čempionšip.

Na klupi Fulama sedeo je Skot Parker, pošto je i Klaudio Ranijeri, poput Slaviše Jokanovića, dobio otkaz, ali treneri, definitivno nisu problem ovog tima. Odbrana je rak-rana Fulama, a sa nova dva goola u mreži Rika, primili su ukupno 65 na 29 utakmica, ubedljivo najviše u eliti.

Posle nekoliko izglednih prilika na obe strane gosti su poveli u 20. minutu. Ubacio je sa desne strane Azpilikueta, a Gonzalo Iguain zahvatio loptu poluvolejem i smestio je iza leđa portugalskog golmana. Bio je to treći gol Argentinca u dresu Čelsija od kada je stigao iz Juventusa. Samo sedam minuta kasnije domaćin je izjednačio. Prvo je sjajan šut Mitrovića “grešnik“ Kepa Arizabalaga spektakularno odbranio, ali je nakon kornera Čejbers sačekao loptu na drugoj stativi i pogodio mrežu. Ipak, do poluvremena su gosti vratili prednost, Žoržinjo je bio precizan u 31. minutu.

U nastavku je prštalo pred oba gola. Aleksandar Mitrović je imao dve odlične prilike,a u četvrtom minutu nadoknade Sesenjon je postigao gol za Fulam, ali je on opravdano poništet zbog ofsajda u kome se mladi napadač našao, posle dodavanja Mitrovića.

Čelsi je šesti sa 56 bodova i utakmicom manje, dok je Fulam i dalje pretposlednji sa 17 bodova, čak deset manje od prve ekipe iznad crte, a to je Sautempton.