Gol, pa selfi Balotelija, “lavovi“ ubedljivi protiv Tuluza [VIDEO]

Kompletirano je 27. kolo francuske Lige 1.

Na prve tri utakmice dana, viđena su samo dva gola. Poslednjeplasirani Gengan sve je bliži ispadanju iz elite, pošto nisu pobedili Nant na svom terenu, pa za prvom ekipom van opasne zone zaostaju šest bodova. Lil novim trijumfom čvrsto drži drugu poziciju. Imao je tim sa severa Francuske dosta problema sa Dižonom, ali je autogol Lautoa u 72. minutu odlučio pobednika. Jedan gol bio je dovoljan Nici da savlada Strazbur, a postigao ga je Alžirac Jusef Atal još u 20. minutu.

Lion se razgoropadio i ubedljivo je pobedio Tuluz na svom Žerlanu. Depaj je doveo “lavove“ u vođstvo u 10. minutu, ali je ubrzo poravnao Dosevi. Meč je odlučen u intervalu od 30. do 35. minuta kada su domaći postigli dva gola. Prvo je Traore savladao Rejnea, da bi Nabil Fekir sa bele tačke povisio na 3:1. Inače, upravo je Fekir i srušen u kaznenom prostoru gostiju, kada je dosuđen kazneni udarac. U nastavku još dve lopte u mreži Tuluza, a oba puta strelac je bio Musa Dembele.

U derbiju dana Marsej je na svom Velodromu bio bolji od Sent Etjena. Prvi gol deo je Balotelija, nakon kornera, kada je makazicama poslao loptu u mrežu, a zatim otrčao po telefon i sa saigračina napravio selfi. To se dogodilo u 12. minutu, a desetak minuta kasnije Debiši je igrao rukom u svom šesnaestercu, pa su domaći dobili priliku da iz penala dupliraju prednost. To nije propustio Florijan Tovan i Olimpik je poveo sa 2:0.

Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat, mada su domaći propustili veliki broj prilika, a gosti su samo jednom zapretili Mandandi, i to preko Hamume u 68. minutu. Za goste je ceo meč odigrao Neven Subotić, dok je Nemanja Radonjić ostao na klupi Olimpika.

Gengan – Nant 0:0
Lil – Dižon 1:0 (0:0)
Nica – Strazbur 1:0 (1:0)
Lion – Tuluz 5:1 (3:1)
Marsej – Sent Etjen 2:0 (2:0)