Regland presudio Partizanu

Džo Regland

Crvena zvezda – Partizan 70:68
(16:16, 16:18, 20:14, 18:20)

Košarkaši Crvene zvezde su u derbiju 20. kola ABA lige pobedili Partizan sa 70:68 i delimično se revanširali za poraz u finalu Kupa Radivoja Koraća.

Još jednom je u derbiju viđena neizvesna završnica, ali se ovoga puta u finišu bolje snašla Crvena zvezda, pre svih Džo Regland, koji je sa četiri uzastopna poena u poslednjem minutu doneo trijumf svom timu.

Prvo poluvreme je proteklo u sporom, kontrolisanom ritmu u kojem se za nijansu bolje snašao Partizan. Zvezda je počela agresivno, a saradnja Reglanda i Odža u napadu, kao i raspoloženi Beron, doneli su joj prvo osetnije vođstvo (16:10).

Kraj prve i veći deo druge četvrtine protekao je u znaku crno-belih. Partizan je serijom od 8:0 prešao u vođstvo (16:18), a kada su se razigrali Lendejl i Marinković stigao je i do plus 8. Zvezda skoro šest minuta nije postigla koš iz igre, pa je na semaforu u 17. minutu pisalo 21:29 za Partizan.

Bili Beron se pobrinuo da njegov tim uhvati priključak i upravo serijom njegovih poena Zvezda je stigla do izjednačenja (32:32), ali je Rade Zagorac sa linije slobodnih bacanja postavio konačan rezultat prvog poluvremena (32:34).

Posle velikog odmora košarkaši Partizana kao da su ostali u svlačionici. Zvezda je zaigrala mnogo energičnije, iskoristila greške crno-belih, a trojkama Reglanda i Lazića pokrenula seriju od 8:0 za 40:34.

Imali su crveno-beli i plus osam (44:36), pre nego što je Tomić rešio da odmori Reglanda i Odža, što je Partizan iskoristio i predvođen Renfroom napravio seriju od 10:2 za izjednačenje (46:46). Odžo se brzo vratio na parket i sa njim i dominacija crveno-belih u reketu, ali je poslednja dva minuta treće četvrtine obeležio Stratos Perperoglu sa svojih pet poena i vođstvo Zvezde od 52:48 pred poslednjih deset minuta.

Jaramaz se razgoropadio na početku poslednje deonice i bio najzaslužniji za novo vođstvo crno-belih (54:55), koje je odmah poništila trojka Fajea. Od tog trenutka pa do samog kraja nijedan tim nije uspeo da napravi prednost veću od četiri poena. Vodila je Zvezda sa 66:62 i pri tom rezultatu propustila nekoliko otvorenih šuteva da dokusuri rivala.

Kaznili su to trojkama Lendejl i Jaramaz, za vođstvo crno-belih od 66:68, 55 sekundi pre kraja. Tada je Regland preuzeo odgovornost, brzo izjednačio, a posle neuspešnog napada Partizana, Trinkijeri je 10 sekundi pre kraja odlučio da njegov tim pravi faul. Fauliran je Regland koji je bio precizan sa linije slobodnih bacanja, a posle minuta odmora, Pejdž je promašio trojku za vođstvo Partizana.

Tu ipak nije bio kraj uzbuđenjima. Debitant u Zvezdi, Kej Si Rivers je promašio oba slobodna bacanja, a Vanja Marinković je zakasnio za polaganjem za produžetak.

Regland je sa 18 poena bio najefikasniji kod pobednika. Odžo je postigao 16 poena, uz devet skokova, Beron 12, a Branko Lazić 10 poena. Zanimljivo je da su poene za Zvezdu postizala samo šestorica igrača. Pored pomenutih sa dvocifrenim učinkom, „upisali“ su se još Perperoglu sa 9 i Faje sa pet poena.

U Partizan su po 13 poena postigli Lendejl i Marinković, koji je sve svoje poene dao u prvom poluvremenu, a Ognjen Jaramaz je dodao 12 poena.

Ovim porazom Partizan je najverovatnije „izabrao“ četvrto mesto u ABA ligi i novi duel sa Zvezdom u polufinalu plej-ofa regionalnog takmičenja.