Budućnost pregrmela Zadar i preskočila Partizan

Budućnost - Zadar

Budućnost – Zadar 75:69
(23:27, 22:18, 15:16, 15:8)

Košarkaši Budućnosti pobedili su Zadar u utakmici 20. kola ABA lige u Podgorici, ali nisu imali nimalo lak zadatak.

Da će Zadar biti tvrd rival pokazala je prva četvrtina, u kojoj su gosti iz Dalmacije dominacijom u njenom finišu došli do prednosti. Aktuelni šampion je tokom čitave druge deonice jurio prednost Zadra, a do izjednačenja je stigao trojkom Seada Šehovića u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

Slično je bilo i u trećem kvartalu. Zadar je imao prednost od pet poena, ali nije uspeo da prelomi meč u svoju korist. Erl Klark i Goga Bitadze su održali Budućnost u igri. Domaći su u poslednjem kvartali preuzeli konce igre u svoju korist i stigli do pet poena viška na 5,24 minuta do kraja. Zadru je stao šut za tri poena, ali je proradio Luka Žorić i utakmica se vratila u egal.

Edvin Džekson je trojkom na ulasku u poslednja dva minuta odveo Budućnost na plus 4 (73:69). Stegla je ekipa iz Podgorice odbranu u finišu i na kraju došla do važne pobede.

U redovima Budućnosti istakli su se Erl Klark sa 18, Bitadze sa 15 i Džekson sa 10 poena.

U ekipi Zadra najzapaženiji su bili Luka Žorić sa 22 poena i Luka Božić sa 11 koševa osam skokova i asistencija.

Budućnost je ovim trijumfom preskočila Partizan na tabeli i sada zauzima treću poziciju sa skorom 14:6. Zadar je u grupi klubova od osmog do 10. mesta sa po sedam pobeda i 13 poraza.