Tmina iznad Žironde

Bordo – Monpelje 1:2 (1:1)
35′ Bašić; 20′ Lasne, 51′ Kongr

Fudbaleri Monpeljea savladali su večeras na gostovanju na ,,Matmut Atlantiku“ ekipu Boroda rezultatom 2:1 u 27. kolu francuske Lige 1.

Deluje kao da je Bordo u bezizlaznoj situaciji nakon odličnog početka sezone. Žirondinci sada deluju dosta loše, što je rezultiralo još jednim porazom u šampionatu Francuske.

Ovog puta, bodove sa ,,Matmut Atlantika“ odnela je ekipa Monpeljea, koja je pogocima Pola Lasnea u prvom i Danijela Kongra u drugom došla do sva tri boda. Uspeo je Toma Bašić da izjednači u 35. minutu, ali to je bilo sve od domaćih.

Petar Škuletić je u igru ušao u 76. minutu, dok Mihailo Ristić nije bio u protokolu.

Monpelje nastavlja borbu za Evropu, pošto su trenutno osmi sa 41 bodom, tri manje od četvrtoplasiranog Marseja, dok je Bordo 13. sa 32 poena.